Publisert: 07.10.2008 - 13:28
Oppdatert: 07.10.2008 - 14:18
Grung sparket etter Tvedt-hets
Trine Grung er tatt av TVNorges nye programserie etter at hun hetset kollegaen Elin Tvedt på sin egen blogg.
Av:
Redaksjonen, Kampanje
|
Jens_Egil Heftøy
Grung gikk til kraftig angrep på sin TVNorge-kollega på sin private blogg for noen uker siden.
«Ta for eksempel Elin Tvedt...nydelig jente og veldig trivelig i tillegg...med mediemessig, hva har hun egentlig gjort? 71 grader nord er like stor suksess uten henne, en natt med Elin var en flopp, sparket fra NRK grunnet at hun kan IKKE intervjue i det hele tatt! Værdame på TV 2 (passet hun veldig godt til) utover det, hva har hun gjort?. INGENTING», skrev Grung i bloggen.
Les også: Hengte ut Elin Tvedt
Utblåsningen fikk programsjef Eivind Landsverk til å se rødt. Nå har han gitt Grung sparken fra programmet «Bli ny: Mor og datter».
- Jeg kan bekrefte at jeg er tatt av «Bli ny: Mor og datter»-prosjektet. Utover dette har jeg ingen kommentar, sier Trine Grung til Her og Nå.
Landsverk har tidligere uttalt til VG at han sterkt mislikte programlederens angrep på kollegaen.
- Vi er en liten familie i TVNorge, og slikt er ikke godt for samholdet i familien, sa Landsverk til avisen.
Grung fjernet blogginnlegget etter kritikken og har beklaget at hun skjelte ut Elin Tvedt.