Publisert: 18.11.2008 - 08:07
Oppdatert: 18.11.2008 - 08:56
Ikke overrasket over NRK
Gørild Mauseths medspiller i den omstridte sex-scenen, Stig Henrik Hoff, mener norske medier spekulativt viser nakenhet og sex.
Av:
Line Midtsjø
|
Redaksjonen, Kampanje
Gørild Mauset har gått til søksmål mot NRK etter at de har vist et intimt udrag fra filmen «Brent av Frost» i Store Studio.
Hun får støtte av flere av sine kjente skuespillerkollegaer som hevder det vil være vanskelig å stille opp i slike krevende scener når man samtidig må ta høyde for at scenene kan tas ut av helheten og avspilles i media, melder Dagbladet i dag. Blant disse er Anneke von der Lippe og Anette Hoff.
Medspiller i nakenscenen som nå prøves for retten, Stig Henrik Hoff, støtter også Mauseth, men er samtidig lite overrasket over at klippet ble brukt. For tiden er han et kjent fjes fra TV 2-serien «Hvaler».
- For å være helt ærlig så overrasker ingenting meg i forhold til dette. Hvis noen har mulighet til å vise nakenhet, så benytter de enhver anledning, om det er NRK, VG eller Dagbladet. Der er det ingen respekt. Man benytter enhver mulighet man har til å vise fram litt hud, sex og litt porno, sier han til VG.
Foto: Stig Henrik Hoff i serien «Hvaler» / TV 2