Publisert: 30.04.2009 - 07:03
Oppdatert: 30.04.2009 - 07:05
Krever oppsigelse omgjort
Vil ha ny generalforsamling og oppsigelse omgjort.
Av:
Erlend Fossbakken
Flere sentrale Ap-politikere i Halden gjør nå opprør mot Halden Arbeiderblads styre. De beklager styrets beslutning om å si opp redaktør Frode Rekve (bildet), melder NRK Østfold.
Fylkestingspolitiker og kommunestyremedlem Svein Olav Hansen er en av seks Ap-politikere som ber om en ny generalforsamling i avisen for om mulig å endre beslutningen om å fjerne Rekve fra redaktørstolen.
Les også: - Styret har ikke vurdert å trekke seg
- Det er fordi vi mener det er en svært uklok beslutning. Jeg tror ikke styrets flertall har overskuet konsekvensene av den beslutningen – verken reaksjonene i lokalsamfunnet, nedover i Halden Aps rekker eller hvordan det har blitt tatt imot blant journalistene i HA. Det er begrunnelsen for at vi ber om en ny generalforsamling, sier Hansen til
Hvis det blir en ekstraordinær generalforsamling, kan styret selv bli kastet.
Frode Rekve møter styreleder Harald Bjerge i et såkalt drøftingsmøte i dag. Da er det planen at han skal motta en skriftlig oppsigelse. Men siste ord i denne saken er neppe sagt.