...
Foto: Terje Bendiksby / Scanpix

Tilbyr å fryse prisene

A-pressen er villig til å fryse annonseprisene i fem år for å få Konkurransetilsynet til å si ja til Edda-kjøpet.

Redaksjonen, Kampanje
Publisert 04.05.2012 kl 08:26 Oppdatert 04.05.2012 kl 13:37

Tips en venn på e-post:

Det er VG som erfarer at frysing av annonsepriser er ett av virkemidlene som A-pressen vurderer å gjøre for å få godkjent kjøpet av Edda.

Ifølge kilder VG har vært i kontakt med, er det ikke aktuelt for A-pressen å godta at de ikke får kjøpe Fredriksstad Blad, Drammens Tidende og Tønsbergs Blad, og A-pressen skal være villig til å fryse annonseprisene i fem år for å få gjennom kjøpet av de tre avisene. Ifølge den samme kilden kan det bli aktuelt å godta at Varden ikke følger med i Edda-kjøpet.

A-pressens toppsjef Thor Gjermund Eriksen vil ikke kommentere saken overfor VG.

På forsiden nå


...

- Gir bort papiravisen

Medier Ventureselskap mener de siste verdianslagene på Dagbladet er for lave. - Papiravisen blir gitt bort og ikke solgt hvis prisen totalt for begge selskapene blir 200 millioner kroner, sier investor. Les mer

Mest lest

...

Slutter i Radio Norge

Jobb Gir seg som kommunikasjonsdirektør i SBS Radio. - Mer enn bare avslutningen på et arbeidsforhold, sier Gaustad etter 14 år i kanalen. Les mer

Tips oss

e-post: kampanje@kampanje.com
Telefon: 22 33 31 00

Kontakt oss

Telefon: 22 33 31 00
e-post: kampanje@kampanje.com
Post- og besøksadresse: Kampanje Forlag
Prinsens gate 22, 0157 Oslo
Org.nr: 993 924 539

Redaksjon

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Knut Kristian Hauger
Redaksjonssjef magasin: Hilde Nyman
Journalist: Erlend Fossbakken
Journalist: Dag Robert Jerijervi
Om redaksjonen

Annonse

Nina Gade Tenvik: 91 37 67 76
Maja Vuleta Babic:46 80 71 89

Om annonsering

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.