...
Foto: Berit Roald / NTB scanpix

- Blir ikke vanskelig å selge

A-pressens Thor Gjermund Eriksen tror ikke det blir vanskelig å selge Varden og Demokraten.

Redaksjonen, Kampanje
Publisert 08.06.2012 kl 09:15 Oppdatert 08.06.2012 kl 15:34

Tips en venn på e-post:

Medietilsynet og Konkurransetilsynet har protestert på A-pressens kjøp av Edda, og tidligere i denne uken tilbød A-pressen seg å selge Varden i Skien og Demokraten i Fredrikstad. I dag skriver Dagbladet at A-pressens konsernsjef Thor Gjermund Eriksen er optimistisk i forhold til dette salget.

- Jeg tror ikke det blir vanskelig å selge Varden og Demokraten. Du får aldri potensielle kjøpere til å si at de er interesserte på forhånd. De som er interesserte vil forsøke å dempe interessen, sier Eriksen til Dagbladet.

Les også: A-pressen vil selge to aviser

Eriksen vil ikke kommentere om konsernet har vært i kontakt med mulige kjøpere. Varden eies i dag av Edda Media, mens Demokraten er en del av A-pressekonsernet.

På forsiden nå


...

Dagbladet med nytt slagord

Reklame Tabloidavisen er ikke bare «alltid foran» lenger. Se slagordet og den nye kampanjen til Dagbladet her. Les mer

Mest lest

...

Sultne løveunger i Cannes

Reklame CANNES (Kampanje): Åtte unge norske markedsføringstalenter kjemper om ære og løvegull i Cannes Lions. - Det er ingenting som har mer å si enn å vinne her. Les mer

Tips oss

e-post: kampanje@kampanje.com
Telefon: 22 33 31 00

Kontakt oss

Telefon: 22 33 31 00
e-post: kampanje@kampanje.com
Post- og besøksadresse: Kampanje Forlag
Prinsens gate 22, 0157 Oslo
Org.nr: 993 924 539

Redaksjon

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Knut Kristian Hauger
Redaksjonssjef magasin: Hilde Nyman
Journalist: Erlend Fossbakken
Journalist: Dag Robert Jerijervi
Om redaksjonen

Annonse

Nina Gade Tenvik: 91 37 67 76
Maja Vuleta Babic:46 80 71 89

Om annonsering

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.