Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 20.02.2008 - 15:29 Oppdatert: 21.02.2008 - 14:27

Brynhildsen fakturerte via BWPR

Mens Rune Brynhildsen var permittert fra BWPR jobbet han blant annet for Tromsø 2018. Fakturaene gikk gjennom BWPR.


Innsidedømte Rune Brynhildsen jobbet som pr-rådgiveren bak Bjørge Stensbøl og Tromsø 2018, ifølge NRK-dokumentaren «Spillet om et OL».

Før rettssaken mot innsidedømte Rune Brynhildsen begynte i Oslo Tingrett i mars i fjor, jobbet den permitterte Rune Brynhildsen som pr-rådgiver og fakturerte via BWPR. Det bekrefter Morten Woldsdal, medeier og daglig leder i Brynhildsen Woldsdal PR.

- Fra tiltalen ble tatt ut 7. desember 2006 frem til rettssaken i mars 2007 hadde han permisjon med lønn, men han jobbet fortsatt med noen kunder som ønsket å jobbe med ham. Disse oppdragene ble da fakturert fra oss, sier Morten Woldsdal.

Satt ikke sammen
Woldsdal fremhever at det hele tiden har vært full åpenhet om dette, og han beskriver løsningen som praktisk og hensiktsmessig, i en situasjon hvor det ikke forelå en rettskraftig dom.

- Jeg vil understreke at han i perioden fra permisjonen i desember 2006 til han slutte hos oss, hele tiden har hatt kontor utenfor vårt hus, sier Morten Woldsdal.

Kontorløsningen Woldsdal sikter til er kontorfellesskapet Brynhildsen har med kommunikasjonsrådgiver Lasse Gimnes i Asker. Det har lenge vært kjent at Lasse Gimnes også jobber for Tromsø 2018.

Tok med seg kunder fra BWPR
I perioden etter at Brynhildsen ble dømt i Tingretten i juli i fjor frem til dommen ble rettskraftig i desember i 2007, mottok Brynhildsen 208.000 kroner i månedlig lønn som permisjon.

Les mer: Koster BWPR 200.000 i måneden

For å sikre at han ikke skulle få dobbel lønn i denne perioden, rapporterte Brynhildsen egne honorarer til BWPR. Men fakturaene etter dommen i juli kom fra hans personlige selskap og ikke BWPR.

- Det var altså kunder fra BWPR som forlot pr-selskapet, og som heller valgte å følge videre med Rune Brynhildsen?

- Ja, det var noen av hans gamle kunder som ønsket å jobbe med han i denne situasjonen. Og så er det mulig at han også fikk noen nye kunder. Vi hadde som sagt full oversikt over dette, uten at jeg kan si noe om hvilke oppdragsgivere dette var, sier Morten Woldsdal.

- Mange som tar kontakt
Selv etter å ha vært navngitt i dokumentaren til NRK i går kveld, vil ikke Rune Brynhildsen bekrefte at han har jobbet, eller fortsatt jobber, med Stensbøl og OL-kandidaturet til Tromsø.

- Men på generelt grunnlag så kan jeg si at jeg hadde anledning til å jobbe med de oppdragivere som ønsket det. Så lenge det ble avklart med BWPR. I den perioden jobbet jeg for flere oppdragsgivere.

Brynhildsen er fortsatt er aktiv som pr-rådgiver.

- Jeg prøver etter hvert å etablere meg på egenhånd, med rådgivningsvirksomhet på samme område. Jeg har mye praktisk erfaring som jeg ser og vet at kundene har bruk for. Det er mange som tar kontakt fordi de vet jeg sitter med en ganske spesiell kompetanse om pr, mediehåndtering, krise og lobbyvirksomhet, sier Rune Brynhildsen.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev



RELATERTE SAKER

40.000 i konvolutten [23.03.2007]

– Skiller alltid jobb og privat [21.03.2007]

Hevder Brynhildsen startet innsidehandelen [20.03.2007]

Nektet skyld [20.03.2007]

Millionlønn fra indre selskap [22.02.2007]

Får ikke anke [24.10.2007]

Koster BWPR 200.000 i måneden [24.10.2007]

Brynhildsen vurderer anke [24.10.2007]

Dyrt å kjøpe ut Brynhildsen [25.10.2007]

Lover å komme sterkere tilbake [25.10.2007]

– Bør droppe BWPR [25.10.2007]

Brynhildsen til Høyesterett [06.11.2007]

Mot fengsel for Brynhildsen [26.11.2007]

Avviser Brynhildsen-anke [11.12.2007]

– Brynhildsen må slutte [11.12.2007]


Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.