Publisert: 04.05.2009 - 07:50
Oppdatert: 04.05.2009 - 07:50
Yssen vil bli info-sjef
Ingunn Yssen og flere mediefolk har søkt på stillingen som informasjonssjef ved Oslo politidisdrikt.
Av:
Redaksjonen, Kampanje
Ingunn Yssen jobber som kommunikasjonsrådgiver i Dinamo PR, hvor hun vært siden 2007 da hun under dramatiske omstendigheter forlot stillingen som internasjonal sekretær i LO. Hennes turbulente avgang utløste prosessen som endte med LO-leder Gerd-Liv Vallas fall.
Blant de 65 søkerne som er offentlig i listene finner vi også den tidligere Høyre-politikeren og politisk rådgiver for Kristin Krohn Devold, Bengt Eidem. Hans arbeidsgiver i dag er Røe Kommunikasjon.
Det skriver VG .
Ellers er det flere andre kjente medienavn på søkerlisten.
Dagbladets sportskommentator Esten O. Sæther står på listen. Flere andre søkere til stillingen kommer også fra Dagbladet. Hans Arne Odde, tidligere Drammens Tidende-redaktør og tidligere konserndirektør i Edda Media, har også søkt jobben. Nåværende informasjonssjef ved Oslo Politidistrikt, Unni Turid Grøndal, har også lagt inn en søknad på jobben.
- Vi har presisert at i utlysningsteksten at vi ikke ønsker en pressetalsmann eller -kvinne, men en person som kan jobbe med kommunikasjon og strategi, sier personalsjef i Oslo Politidistrikt, Grethe Solberg Larsen, til VG.
Søkerlisten inneholder 11 søknader som er unntatt offentligheten.