Oslo politidistrikt har ansatt ny informasjonssjef.
Oslo politidistrikt har ansatt Kari Huseby som ny informasjonssjef. Huseby kommer fra stilling som assisterende divisjonsdirektør i Helsedirektoratet. Kari Huseby begynner i sin nye jobb tidlig i høst.
Huseby har variert og bred arbeidserfaring, og har hatt flere lederjobber innen statsforvaltningen. Hun har blant annet vært direktør for Statens tobakkskaderåd, og vært kommunikasjonsfaglig ansvarlig for Statens tobakksforebyggende arbeid i Norge. Hun har også ledet flere store kampanjer mot røyking de siste årene.
- Vi ønsket oss en person som kan jobbe godt strategisk med de utfordringene politidistriktet står overfor. Huseby vil med sin bakgrunn være et godt tilskudd i toppledelsen ved politidistriktet, og jeg ser fram til å jobbe sammen med henne, sier politimester Anstein Gjengedal i en pressemelding.
- Jeg gleder meg til å ta fatt på nye utfordringer ved en spennende arbeidsplass med svært kompetente kollegaer. Jeg håper min erfaring med forebyggende arbeid også kan komme til nytte i politiet. Det blir spennende å skulle sette seg inn i så allsidige og komplekse saksområder som Oslo politidistrikt har ansvar for, sier den nye informasjonssjefen.