Publisert: 16.10.2006 - 09:49
Oppdatert: 29.05.2007 - 01:55
Reagerer på Djuice-kampanje
I en ny Djuice-kampanje reklamerer eks-pornostjerne Tanya Hansen for ungdoms-abonnement Control. Leder i Sosialistisk Ungdom Kirsti Bergstø syns det er trist og mislykket. Se filmene her.
Av:
Harald Grenne
– Det er synd at et stort selskap spiller på porno for å selge produkter. De bidrar til å legitimere pornoindustrien – samtidig som de tilsynelatende tror unge er så dumme at de trenger pornostjerner til å fortelle dem hva slags mobilabonnement de skal kjøpe, sier Bergstø til VG.
De to filmene viser Hansen takke nei til seksuelle tilnærmelser i en scene som tar i bruk «billige» pornofilmelementer hva gjelder scenografi og teknisk kvalitet.
Konseptet bak kampanjen er å vise kjendiser som vanligvis ikke er kjent for å ha kontroll om livet sitt, som nå har tatt kontroll. Også Matti Nykänen og Aylar Lie er med i samme kampanje.
Lederen i Sosialistisk Ungdom er ikke imponert.
– Jeg tror ikke ungdom lar seg lokke av Porno-Tanya. Dette er vel heller et mislykket og trist prosjekt, sier Bergstø til VG.
Informasjonssjef i Telenor Atle Lessum innrømmer overfor VG at de har fått mye negativ respons på kampanjen, men sier de treffer utmerket i det smale segmentet Djuice henvender seg til: Mennesker mellom 18 og 30 år.
– Vi lager ikke reklame for å provosere, men engasjere, sier Lessum.
Denne saken er også publisert på
KFNyheter.no.