Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 02.03.2007 - 11:02 Oppdatert: 29.05.2007 - 02:23

Skal kapre ungdom med kaffe


For å rekruttere unge kaffedrikkere setter Norsk Kaffe Informasjon i gang en kampanje der pauser og livsnytelse er hovedbudskapet.


Norsk Kaffe Informasjon sikter mot aldersgruppen 18 til 25 år og har også valgt et ungt produksjonsbyrå til å gjennomføre kampanjen. Anorak, som består av tre tredjeårs studenter på Westerdahls, ble hyret inn og resultatet er en i hovedsak webbasert kampanje.

Startskuddet går med printannonser i Dagbladet Fredag og Natt og Dag, og websiden skal oppdateres hyppig med blant annet filmer, bilder, forum og blogg.

Foruten Anorak er også reklamebyrået Kitchen, mediebyrået Mediacom, nettselskapet Mediafront og produksjonsselskapet Motion Blur involvert i kampanjen.

Kampanjen spiller på karakteren «Roar», som etter et opphold i Latin-Amerika, har bestemt seg for å ta det mer med ro og dyrke kaffekultur.

Kampanjen skal strekke seg et stykke frem i tid og hjemmesiden er nå oppdatert med ferske filmer.

– Vi ønsker å befeste kaffens posisjon i hverdagen, og få frem at det er en sosial døråpner. Gjøre svart kaffe til et kultfenomen også blant ungdom og minske den emosjonelle og følelsesmessige avstanden om at kaffe er noe som tilhører foreldregenerasjonen, sier konsulent Rune Roalsvig i Kitchen.

Kampanjen skal også kjøres tungt på communities som MSN og Blink.

MediaFront lager kampanjesiden og nettannonsene til kampanjen, tett sammen med Anorak-gutta og Kitchen. Alle involverte har vært på kaffe-kurs i regi av Norsk Kaffeinformasjon og lært seg Roars egenskaper og særtrekk. Kampanjesiden skal være Roars eget hjemmeside, og skal dertil se relativt hjemmesnekra ut.

– Web-design, fontbruk og god formsmak er ikke Roars sterke sider. Det ble faktisk en utfordring for oss å lage disse nettsidene heslige nok, det måtte en del research til på mer eller mindre kuriøse hjemmesider for å finne den rette formen og utrykket. Vi måtte legge kunnskap og egne erfaringer på hylla, og tenke oss hvordan lekmannen Roar ville lage denne hjemmesiden. Stor variasjon i bruk av fonter og fontstørrelse, grelle farger og skrikende gif-animasjoner er gjengse elementer i Roars verden, sier Mathias Friis og Christopher Einarsrud, AD og web-designer av Roars Coffee Site.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev



RELATERTE SAKER

Fetere uten McDonald's [12.02.2007]

Ny Fretex-kampanje [19.02.2007]

Byggmax valgte byråer [01.03.2007]

RELATERTE DOKUMENTER

Glamourmodel




Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.