Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 16.03.2007 - 13:53 Oppdatert: 29.05.2007 - 02:32

– Tibe-T ruler


Åtte av elleve gull har gitt Tibe-T mersmak. Konsulent Eli Flakne i Tibe mener resultatene fra Sterk Reklame konkurransen i går kveld er representativt for styrkeforholdet i reklamebransjen i regionen.


Tibe-T vant åtte av elleve priser, i tilegg til hovedprisen, under gårsdagens Sterk Reklame-utdeling. I konkurransen kjempet reklameaktører fra Møre og Romsdal, Trøndelag og Nord-Norge om heder og ære. Konsulent og partner i Tibe-T, Eli Flakne, er svært godt fornøyd med resultatene fra utdelingen i Trondheim. Dette er representativt for styrkeforholdet i reklamebransjen i regionen mener Flakne.

– Ja, det vil jeg si. Tibe-T ruler! Det er jo ikke første gang vi henter flere priser i denne konkurransen. Men det har vært slik i mange år at et knippe med de samme byråene hevder seg i Sterk Reklame, da er det spesielt artig å ta storeslem, sier Flakne.

Ambisjonen for Tibe-T er å markere seg med like stor bravour neste år.

– Vi må jo selvfølgelig ha som ambisjon å toppe dette. Vi har allerede noe på lur som vi tror kan slå godt an. Men målet er for oss å lage effektiv reklame, og da mener vi at kreativitet som denne konkurransen belønner er viktig, sier seniorkonsulent Eli Flakne.

The Hærmætti Tysland Band
Hovedprisen Grand Prix gikk til Tibe-T for deres jobb for plateselskapet MBN Records. Kampanjen tar for seg trønderrockerne The Hærmætti Tysland Band, som består blant annet av Tibe-T sin egen tekstforfatter i front.

Kampanje-elementene bak bandet var tradisjonelle elementer som logo, buttons og t-skjorter, men de gjorde også flere stunts i forkant av at platen ble lagt til salgs. Blant annet sendte de en kasse med øl sammen med singlen til radiokanalene i forkant av lanseringen.

– Hele konseptet lukter vel flatfyll lang vei. Det var jo egentlig et alvorlig forsøk på bestikkelse, så da ble det en del hurlumhei. Adressa skrev også om dette, og vi fikk til en liten hype av bandet, humrer Harald Øren.

Kreativ leder Harald Øren i Tibe-T forteller videre at det ligger utallige timer bak jobben de har gjort med å lansere bandet.

– For oss er dette et klart overskuddsprosjekt. Når du først skal ha platelansering, så må du ha en skikkelig kampanje. Vi brukte tilslutt så mange timer på dette at vi måtte love sjefen gull i Sterk Reklame for å få lov til å bruke mer tid på prosjektet. Da var det jo ekstra artig at vi faktisk vant, sier han.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev



RELATERTE SAKER

– Riktig grep av Tibe [26.02.2007]

Apollo valgte Tibe [06.03.2007]

Rent bord for Tibe-T [16.03.2007]


Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.