Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 22.10.2007 - 16:38 Oppdatert: 22.10.2007 - 16:40

– Miljøsaken selger biler


I dag kommer VW med nytt slagord og ny reklamefilm. Harald A. Møller innrømmer at miljøsaken har blitt et viktig salgsargument. Se den nye filmen her.


I dag lanseres Volkswagens Blue Motion-konsept med brask og bram. I den forbindelse har bilimportøren Harald A. Møller blant annet kjøpt åtte helsider i Dagbladet.

I tillegg skal selskapet kjøre tungt på med med tv-annonsering, og helt sentralt i kommunikasjonen er budskapet om miljøet og CO2-kvoter.

Selv om miljøsaken og klimaspørsmålet går rett i strupen på bilmarkedet, har Harald A. Møller likevel ikke økt markedsbudsjettene.

– I utgangspunktet har vi begrensede budsjetter, men vi ser at vi har et stort behov for å gjøre modellen kjent. Så vi bruker relativt mye ressurser på å fortelle om alt som ligger i Blue Motion-konseptet, sier Paul Hegna.

– Miljø selger
Ifølge informasjonsdirektøren er målet med kampanjen å selge 600 biler av typen Blue Motion Passat frem til nyttår. Dette utgjør ti prosent av det generelle salget av Passat.

– Men dette er i en starfase, her forventer vi utover neste år en økende interesse, sier Henga i Harald A. Møller.

– Så miljøsaken selger på sett og vis flere biler for dere?

– Ja helt klart. Det ser vi allerede, vi er en av vinnerne i det nye avgiftsystemet som kom i januar. Og så vi selger vi atskillig flere biler med dieselmotorer og biler med lavt CO2-utslipp. Miljøaspektet vil bli viktig for folk fremover, da er det viktig for oss å få frem at VW har vært og ikke minst er nå lang langt fremme i utviklingen av biler med lave CO2-utslipp.

– Miljøet viktigste bærebjelke
Kampanjen består av en 30 sekunders tv-spot som skal kjøres på alle de komersielle kanalene. I tillegg kjøres kampanjen med et betydelig trykk i dagspressen og på nettet:

– Miljøproblematikken knyttet til bil har aktualisert seg betydelig i takt med den generelle samfunnsdebatten. Harald A. Møller har registrert at Volkswagen ikke er det bilmerket som i dag fremstår som det som tar best tar vare på miljøet. De har derfor ønsket å kjøre en kampanje for modellserien Volkwagen BlueMotion som er den viktigste bærebjelken i Volkswagens miljøsatsing, sier konsulent Morten Polmar i Try.

Her kan du se VWs egen kampanjeside for det nye Blue Motion-konseptet.

Ny payoff
I dag er også starskuddet for VW nye payoff i Norge: «Das Auto». Dette er utviklet av DDB i Tyskland og implementeres i disse dager over hele verden.

– Vi går litt tilbake til røttene, slagordet viser at dette er for folk flest og får retning av at bilen setter standardene for hvordan bil skal være i ulike faser, sier Hegna.

Bak kampanjen i Norge:

Byrået bak miljøkampanjen er TRY med det kreative teamet Petter Bryde og Thorbjørn Ruud. Morten Polmar er konsulent og Cathrine Wennersten prosjektleder.

Ansvarlig hos Harald A. Møller er markedssjef Irene Solstad.
Filmen er i sin helhet produsert av Apt/Gimpville.

Mediebyrået er Mediacom

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev



RELATERTE SAKER

Bilreklame som svir [21.12.2006]

Eksporterer VW-film [29.01.2007]

Bilreklame i færre kanaler [06.02.2007]

Tips til årsforhandlingene [24.09.2007]

Miljø-reklame fra nord [04.10.2007]

Bilgigant med miljø-kampanje [15.10.2007]

RELATERTE DOKUMENTER

Volkswagen, BlueMotion




Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.