Publisert: 25.10.2007 - 07:51
Oppdatert: 25.10.2007 - 07:51
Sol kjemper med mediene
I ny kampanje skal tre teksforfattere skrive på reklamebannere, på direkten. – Det har vært en kamp å få med mediene, sier Frogner i Sol.
Av:
Line Midtsjø
Sol har fått nytt utseende. I den forbindelse satses det på en reklamekampanje som gir sjangeren «direkte markedsføring» en ny dimensjon. Blant annet er tre tekstforfattere er hyret inn for skrive på 20 blanke webbannere på direkten. I første om gang varer eksperimentet i 150 timer.
–Dette er, så langt vi vet, den første live-oppdaterte interaktive reklame i verden, sier Anders Frogner, kommersiell direktør Sol, i en pressemelding.
– En kamp i mediene
Mediene har vært skeptiske til at de ikke selv kan kontrollere annonseinnholdet, noe som har vært debattert i redaksjonene og den administrative ledelsen. Ett nettsted i den opprinnelige medieplanen sa nei til «live publisering», og krevde sensur-/godkjenningsfilter. Dette mediet ble fjernet fra medieplanen.
– Det har vært en kamp for å få konseptet gjennom i mediene, sier Frogner.
I tillegg er det lagt opp rundt 20 annonseløsninger av generell art. Disse eksponeres når det ikke er skribenter på vakt, samt på visningsbaserte annonser.
Kampanjen er utviklet av det interaktive reklame- og designbyrået MediaFront. Målet med reklamekampanjen er å skape oppmerksomhet og interesse for nye Sol ved å vise egenskapene ved nettstedet.
Team bak reklameløsningen:
Pål Dobloug – Tekstforfatter
Christian Aune – AD
Marc Garcia – Interactive Programmer
Sverre Stabel – Multimedist
Terje Wollmann – Konsulent/prosjektleder