Publisert: 30.10.2007 - 13:49
Oppdatert: 30.10.2007 - 14:52
Try vant Cresta
Lotto-filmen «Klondyke» fra Try gikk helt til topps i reklamekonkurransen Cresta Awards.
Av:
Kreativt Forum
Konkurransen har vært arrangert siden 1993, og har skrevet i sine statutter at de skal premiere kreativitet og gjennomførelse. I år var det 225 finalejobber som konkurrerte om pris, og av disse ble 71 jobber premiert med en Cresta-statuett. (Her er det ikke delt opp i gull, sølv, og bronse, men de operer med «Grand Prix».)
Fem i finalen
Norske byråer hadde fem arbeider i finalen, der Uncle var med med en ambient-jobb for Radio Tango, og McCann nådde finalen med internettjobben Piracy Kills Music. Try gikk til finalen med tre jobber, alle innen kategorien for TV-reklame; Tine Yoghurt «Turnaround», Siemens «Hospital» og Lottofilmen «Klondyke». Sverige var i finalen med 11 jobber, og hentet hjem tre priser pluss et Grand Prix for en nettløsning for Diesel.
Besøk Cresta-siden og se alle vinnerjobbene her .
Det var altså Lotto-filmen Klondyke, med regi av Harald Zwart, som nådde helt til topps. Filmen vant for øvrig den eneste norske filmløven i Cannes i år, der den mottok bronse.
Du kan se filmen her.
Byrå: TRY
Kreativ leder: Kjetil Try
Tekstforfatter: Øystein Halvorsen
AD: Einar Fjosne, Karin Lund
Byrå Produstenter: Morten Polmar, Cathrine Wennersten
Producksjonsselskap: Motion Blur
Regissør: Harald Zwart
Produsent: Espen Horn
Denne saken er publisert på KFNyheter.