Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 16.11.2007 - 10:09 Oppdatert: 16.11.2007 - 11:02

Maskulint fra Fretex


– Nå er det mennenes tur, lokker Fretex i ny kampanje. Reklamebyrået Kitchen, med Anne Gravingen og Bendik Romstad, står bak.


Foto:

Fretex t-skjortekampanje

Kampanjen fokuserer på klær som menn bruker mye, ifløge Gjermundbo i Fretex er spesielt jeans og t-skjorter populærte.

– Menn har ikke blitt prioritert i tidligere kampanjer og nå ønsker vi å vise mer av et maskulint uttrykk. Allerede i dag handler en del menn hos oss, men vi ser at potensialet er stort og vil nå trekke flere inn i butikkene våre, forteller Trine Gjermundbo i en pressemelding.

Konkurrerer med H&M
Som Frelsesarmeens forlengede arm i den kommersielle verden, er Fretex i direkte konkurranse med andre butikkjeder som Cubus og Hennes & Mauritz. Differensiering er viktig, samtidig som de kristne verdiene må ivaretas.

– Det unike ved Fretex er den kristne verdiplattformen og visjonen om å gi mennesker og miljø nye og bedre muligheter gjennom profesjonell attføringsvirksomhet og gjenbruk og gjenvinning av ressurser. Å jobbe med Fretex er givende og meningsfylt, og det vi har laget for dem er det jeg har vært mest stolt av i ettertid, forteller Rune Roalsvig, konsulent i Kitchen.

Vant 70-tallsfest
Fretex har igjen samarbeidet med Kitchen i forbindelse med kampanjen. Ett element har vært en postkort-konkurranse, hvor Fretex har alliert seg med kjente, norske menn. Konkurransen går ut på å matche et kjent ansikt med en bakdel i ført jeans. Vinneren av konkurransen ble Gro Anita Fredriksen, og ble trukket den 14. november. Den gjeve premien er en 70-talls fest; hvor man kan ta med 10 venner til Fretex og bli kledd opp fra topp til tå.

Team fra Kitchen
Kreativt team: Anne Gravingen, AD og Bendik Romstad, tekstforfatter
Junior team: Hanne Martinsen, AD og Victoria Evensen, tekstforfatter
Ingvild Seliaas, AD-assistent
Mette Loland, prosjektleder
Rune Roalsvig, konsulent

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev



RELATERTE SAKER

Fretex med trendrapport [08.11.2005]

Fretex gjør sin første reklamefilm [24.03.2006]

Fretex debuterer med reklamefilm [18.04.2006]

Ny Fretex-kampanje [19.02.2007]

Sølvtagg til «Se din kjole» [20.08.2007]

Fretex med
hjelpebudskap
[27.01.2005]

Kitchen tror på ny
vekst neste år
[16.12.2004]


Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.