Publisert: 11.12.2008 - 15:15
Oppdatert: 12.12.2008 - 07:10
Giske vurderer å anke reklame-dom
Kulturminister Trond Giske er kritisk til dommen i Menneskerettighetsdomstolen i Strasbourg. Men han tror Arbeiderpartiet kan bruke tv-reklame til høsten dersom dommen blir stående.
Av:
Jens_Egil Heftøy
|
Erlend Fossbakken
Artikkelen oppdateres!
TV Vest vant en svært viktig seier i Menneskerettighetsdomstolen i Strasbourg i dag. Domstolen har konkludert med at det ikke er ulovlig å sende politisk reklame på tv. Dermed står forbudet i Kringkastingsloven for fall.
- Dersom vi tror at vi kommer til å vinne, så vil vi trolig anke, sier kulturminister Trond Giske i Stortingets vandrehall i ettermiddag.
Giske er kritisk til dommen i Menneskerettighetsdomstolen i Strasbourg.
- Det er en lite prinsipiell dom. Det vil være de pengesterke som får reklameplass på tv, sier statsråden, som tror Arbeiderpartiet vil bruke tv-reklame i valgkampen neste høst dersom dommen blir stående.
Regjeringen har tre måneders ankefrist, ifølge Giske.
Les også: Lite penger på Erna-reklame
Les også: Politisk tv-reklame er lovlig
Les også: Skjebnedag for politisk tv-reklame