Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 28.05.2004 - 10:30 Oppdatert: 28.05.2007 - 23:35

Gillette blar opp
for Beckham

Fotballspilleren David Beckham (bildet) har undertegnet sin hittil største reklameavtale og blir barberingsgiganten Gillettes nye ansikt. Beckham håver inn rundt 45 millioner kroner årlig på ulike reklameoppdrag utenfor fotballbanen.

David Beckham har ifølge nettstedet Ananova undertegnet sin hittil mest lukraktive reklameavtale. Avtalen innebærer at Beckham blir Gillettes nye frontfigur, og nettstedet siterer kilder på at verdien på den nye reklameavtalen overgår fotballspillerens andre reklameavtaler med god margin.

Beckham har også sponsoravtaler med Adidas, Vodafone, Brylcreem, Police solbriller, Pepsi og Marks & Spencer. Ananova anslår den årlige verdien på disse avtalene til rundt 45 millioner kroner.

Avtalen med Gillette betyr at Beckham i de tre nærmeste årene vil dukke opp i reklamekampanjer for barberingsgiganten over hele verden, og allerede i juni lanseres den første kampanjen i Europa.

– Gillette er en merkevare som alle respekterer og jeg ser fram til å være en del av deres virksomhet i flere år. Jeg får mange kommersielle tilbud, men jeg vurderer bare de jeg føler er riktige for meg, sier Beckham, ifølge Ananova.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev




Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.