Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 26.04.2006 - 11:17 Oppdatert: 29.05.2007 - 01:34

Omnicom og WPP side om side


Etter at både Omnicom og WPP har offentliggjort sine tall for første kvartal ser det ut til at forspranget Omnicom har hatt er utlignet av Martin Sorrells WPP.


Omnicom hadde inntekter på 2,56 milliarder dollar i første kvartal, skriver AdWeek. Det amerikanske holdingselskapet eier blant annet reklamebyrånettverkene BBDO, DDB og TBWA, mediebyrånettverket OMD, samt en rekke andre kommunikasjonsbedrifter.

WPP har de siste årene hatt status som verdens nest største kommunikasjonsnettverk, etter Omnicom, men har etter kjøpet av Grey tatt igjen storebror. I første kvartal dro det i hovedsak britisk eide selskapet inn inntekter på 2,6 milliarder dollar, altså marginalt mer enn Omnicom. WPP eier blant annet reklamebyrånettverkene Ogilvy, JWT, Grey og Bates, mediebyråene Mindshare, Mediaedge: Cia og Mediacom, samt en rekkeselskaper innen PR, design og direktemarkedsføring.

Omnicom økte sine globale inntekter med ti prosent i første kvartal, sammenlignet med året før. Den prosentvis sterkeste veksten kom innen relasjonsmarkedsføring og spesialistmarkedsføring.

Omnicom-direktør John Wren sier seg fornøyd med resultatene.

– Vi er veldig fornøyde med prestasjonene i første kvartal. Det momentumet vi hadde i fjor har fortsatt inn i de fire første månedene i år, sa Wren til amerikanske journalister i forbindelse med resultatpresentasjonen.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev



RELATERTE SAKER

WPP går så
det suser
[25.04.2005]

WPP-byråer avventende
til GroupM-samarbeid
[02.06.2005]

Omnicom med nytt mediebyrå i Norge [11.10.2005]

Omnicom øker overskuddet [25.10.2005]

OMD og WPP på mediebyrå-toppen [23.11.2005]


Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.