Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
Gratisavisa Metro hevder at Bonniers gratisavis Stockholm City og Dagens Nyheter ikke engang dekker kostnadene sine med de annonseprisene de opererer med i dag, skriver Dagens Media. Samtidig har Metro høyere kontaktpriser enn Stockholm City og Dagens Nyheter, noe Metro mener er en bekreftelse på at Bonnier-avisene dumper prisene.
Metro krever at markedsdomstolen forbyr Bonnier-avisene å selge annonser til underpris, og har også stevnet annonsesamkjøringen Stockholmspaketet, hvor blant annet Expressen inngår.
– Det er ikke min sak, men jeg kan konstatere at Stockholm Citys mest lønnsomme dag er lørdag, da de ikke kommer ut i det hele tatt. Da går de i pluss minus null. Men selv den dagen går det dårlig for DN, sier sjefredaktør Sakari Pitkänen i Metro til Dagens Media.
En kilde i Metro bekrefter overfor Dagens Media at de mener Bonnier dumper annonseprisene. Bonniers informasjonssjef Erik Månsson mener det er trist at Metro har valgt å ta saken inn for markedsdomstolen.