Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
Carat Retail ble etablert av Carat Norge for to år siden, som en spesialistavdeling for detaljhandel. Siden starten har Carat Retail hatt en sterk vekst, og omsetter i år for nærmere 300 millioner kroner.
Suksessen er basert på skreddersøm og kunnskap om behovene rundt salg og annonsering innenfor detaljhandel. Nå skal Peter Jetzel, som er ansvarlig i Carat Retail i Norge, bygge opp tilsvarende virksomheter i Asia og Australia.
Helge Onsum sier til Kampanje at etableringen av Carat Retail er et uttrykk for at selskapet går fra å være medierådgiver til kommunikasjonsrådgiver.
– Fra neste år vil vi kalle oss kommunikasjonsrådgivere ja. Da etablerer vi to nye konsepter som er resultat av kundeundersøkelser vi har foretatt.
– At vi beveger oss over til å være kommunikasjonsrådgivere er også et uttrykk for andre måter å vokse på, som ikke gjør oss ensidig avhengig av å øke i volum i mediemarkedet.
– Kall det gjerne bransjeglidning, men da er det snarere en glidning over i tjenester som tilbys i reklamemarkedet, snarere enn i markedet for informasjonsrådgivning, sier Helge Onsum til Kampanje.
Carat er Norges største mediebyrå som samlet omsetter for nærmere 1,4 milliarder kroner i året.