Fà de viktigste nyhetene i innboksen
Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
For én uke siden var Dagbladets Ipad-utgave klar for markedet. Når de nå utvider satsingen til Iphone, møter de VG som lanserer en Iphone-utgave av VG+ samme dag.
- Det er viktig å være tilgjengelig i alle kanaler. Betaler du for et abonnement, skal du kunne lese det overalt, sier Erik Saastad, mobilansvarlig i DB Medialab til Dagbladet.
- VG+ har i over et år eksistert som en spesialredigert avis for Ipad. Nå flytter vi brettavisen VG+ også over til det minste brettet - mobiltelefonen. Vi flytter med andre ord VG ut dit leserne er, sier redaksjonssjef Espen Olsen Langfeldt i VG Mobil til VG.
Lesere som abonnerer på Ipad-utgaven får i begge tilfeller tilgang til Iphone-utgaven uten ekstra kostnader.