Hildrum refser Aamot

Konsernsjef Alf Hildrum i A-pressen refser Schibsteds konsernsjef Kjell Aamot (bildet) på lederplass i siste nummer av A-pressens internmagasin. Årsaken er Aamots utspill om at A-pressen er et mediekonsern i spill.

Publisert Sist oppdatert
Hildrum kommer med kraftig kritikk av Aamot, som ved to anledninger har uttalt seg om eierforholdene i A-pressen, melder dn.no.

– Faktum er at A-pressen nå er i spill: Telenor og Sanoma vil ut, og da er også TV 2 i spill, uttalte Aamot i en paneldebatt i forbindelse med Nordiske Markedsdager i Bergen for halvannen måned siden.

Aamot gjentok påstanden under et møte i Stockholm. Konsernsjef Alf Hildrum kaller Aamots utspill for upassende og uvennlig.

«Upassende fordi Schibsted har vært en samarbeidspartner for A-pressen og bør være varsom med å spille mot A-pressens eierskap. Uvennlig fordi uttalelsen bare kan ha som mål å svekke A-pressens posisjon generelt, og vår posisjon som eiere i TV 2 spesielt», skriver Hildrum.

Selv om A-pressens største eier, finske Sanoma, vil selge seg ut av A-pressen, hevder Hildrum at eiersituasjonen i mediekonsernet er stabil.

Han påpeker at Telenor og LO er langsiktige eiere som ivaretar statbiliteten i selskapet.

Hildrum skriver på lederplass at det er Schibsted som bidrar til usikkerhet rundt TV 2s eierstruktur.

«Schibsteds handlinger har de to øvrige eiere tatt konsekvensen av ved å utvikle et enda nærmere samarbeid, ikke med brodd mot Schibsted, men av hensyn til TV 2 og av hensyn til våre verdier», hevder Hildrum.

Powered by Labrador CMS