Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
Reklamebyrået MK åpnet nylig kontorer i Oslo, men det er tydeligvis ikke nok for byråleder Svein Roger Selle. Selle ønsker også å ta steget ut i den store verden for å bli et internasjonalt selskap.
- Etableringen i Oslo har gått over all forventning. Vi har kommet nærmere både kunder, produksjonsmiljøer og bransjen for øvrig. En rekke nye potensielle kunder har også fått øynene opp for vårt byråalternativ, noe vi er veldig glade for. Oslo var ikke så skremmende som vi først trodde, sier Selle til Kampanje.
I tillegg til Oslo-satsingen har MK også ansatt et nytt internasjonalt lederteam som skal ta byrået ut på det internasjonale markedet. Kreativ direktør blir Armando Zuniga. Han har en fortid fra internasjonale byråer som DDB Chicago, Leo Burnett Mexico City, Young & Rubicam og Publicis. I tillegg så er Einar Rustad Nilssen ansatt som ny kundedirektør, Tobias Næss blir interaktiv direktør, mens Svein Roger Selle fortsetter som byråleder.
MK henter også inn Doffen Trellevik som returnerer fra USA etter å ha jobbet for Crispin Porter + Bogusky og Leo Burnett.
Ifølge Selle er MK inne og deltar i sin første internasjonal konkurranse. Sammen med designbyrået Grandpeople deltok MK denne uken i en konkurranse i New York for å kjempe om en stor internasjonal kunde. Selle vil imidlertid ikke fortelle hvem det er snakk om annet enn at de norske byråene er sammen i konkurranse med to andre internasjonale byråer.
- Grandpeople leverer det ypperste Norge kan tilby av design, og sammen med MKs evne til å skape sterke merkevarer og spisskompetanse innen sosiale medier så håper vi å kunne nå helt opp i konkurransen, sier Svein Roger Selle til Kampanje.
Grandpeople og MK har begge sine røtter i Bergen og den internasjonale satsingen skjer i fellesskap.
- Dette er en spennende kombinasjon av to selskaper som våger å tenke annerledes og satse på markeder som tradisjonelt sett er urørt av byråer i Norge. Vi gleder oss til fortsettelsen, sier Selle som også kan fortelle at byrået er i dialog med potensielle partnere i blant annet Brasil.