Nett-suksess for Big Brother

Nesten en halv million unike besøkende har vært innom nettstedet bigbrother.no (bildet) siden premieren søndag kveld, og det gjør nettstedet til et av landets største for øyeblikket. Og nå har annonsørene også begynt å få øynene opp for Big Brother på nettet.

Publisert Sist oppdatert
– Vi har hatt en snittrafikk på rundt 100 000 unike besøkende hver dag fra søndag kveld klokka halv ni til midnatt torsdag. Søndag brøt serveren sammen i noen timer, så trafikken har nok egentlig vært enda større i dagene etterpå. Det er vi selvsagt kjempefornøyde med, sier Big Brother-sjef Lasse Hallberg til Kampanje.

På de drøyt fire døgnene etter Big Brother-premieren på TVNorge søndag kveld har 471 071 unike besøkende vært innom bigbrother.no. Det gir en gjennomsnittstrafikk på drøyt 115 000 unike besøkende i døgnet. Trafikken var imidlertid høyest mandag, da drøyt 150 000 unike besøkende var innom bigbrother.no. I tillegg er det registrert rundt 2,5 millioner sidevisninger daglig i premiereuken.

– Trafikken er mye høyere enn i fjor, og tallet på sidevisninger er fordoblet sammenlignet med samme periode i 2002. Dessuten bruker folk lengre tid på nettstedet enn de har gjort tidligere. Det gleder oss, og det gleder nok også annonsørene våre, sier Hallberg.

I fjor var 85 000 unike besøkende innom Big Brothers nettsted på premieredagen. I gjennomsnitt ligger trafikken rundt 10 000 unike besøkende under årets nivå hver dag. Hallberg tror den økte trafikken begynner å gjøre det mer interessant for annonsører å annonsere på Big Brothers nettsted.

– Tidligere har det vært litt dårlig med annonser på internett, men nå tror jeg annonsørene begynner å få opp øynene for nettstedet vårt og at det er en viktig del av totalkonseptet. Det har i alle fall vært langt større pågang for å få annonsere på nettstedet i år enn i fjor, sier Hallberg.

Trafikken på bigbrother.no er naturlig nok størst på kveldstid i etterkant av hver sending på TVNorge, og Hallberg legger ikke skjul på at seertallene på tv er utslagsgivende for trafikken på nettet. Derfor gleder han seg også stort over at årets BB-sesong på TVNorge ser ut til å trekke flere seere enn i fjor.

– Det er selvsagt kjempeviktig at tv-programmet har mange seere. Men internett er også en veldig viktig del av hele konseptet, og driver også til en viss grad opp seertallene på tv. Du kan si at nettstedet fungerer som en slags nettavis for vårt lille univers, som er Big Brother-huset, sier Hallberg.

Apropos nettavis nevner vi som en kuriositet at Norges største nettavis, VG Nett, ifølge Norsk Gallups RedMeasure hadde drøyt to millioner unike besøkende i løpet av hele februar.

Vi gjør oppmerksom på at Norsk Gallups RedMeasure er den offisielle trafikk-målingen på nettet. Bigbrother.no er ikke med i RedMeasure.

Powered by Labrador CMS