Sendte ikke alt: NRK valgte å sende deler av åpningseremonien til Ski-VM i Oslo. Det mislikte mange seere. Foto: Stian Lysberg Solum/SCANPIX

NRK-uenighet etter VM-bråk

- En feilvurdering, sier sportssjefen i NRK. - En super måte å gjøre det på, svarer «Førkveld»-redaktøren. NRK sendte bare deler av åpningsseremonien.

Publisert Sist oppdatert

Istedenfor å sende hele åpningsseremonien direkte, valgte NRK å sende deler av åpningen, som en del av «Førkveld»-sendingen.

Nå innrømmer én av NRK-sjefene at det var en tabbe.

- Alle er vel enige om nå at dette var en feilvurdering, sier NRK Sport-sjef Rune Haug til VG Nett.

«Førkveld»-redaktøren sier redaksjonen er fornøyd med onsdagens sending.

- Det høres litt for enkelt ut. Jeg mener vi har gjort dette på en helt super måte når dette skulle gå i opptak senere i kveld, sier «Førkveld»-redaktør Rune Møklebust til VG Nett.

- Vi var enige med sporten om at vi skulle plukke ut de mest interessante bitene fra åpningsseremonien. Det er jo også nettopp det vi har gjort, sier Møklebust.

Powered by Labrador CMS