Pressekonferanse i stå da Anne-Kat. stakk

Tv-stjerne og kjendis Anne-Kat. Hærland (bildet) reiste seg og gikk da en pressefotograf tok bilde av henne på en pressekonferanse.

Publisert Sist oppdatert
Legemiddelselskapet Eli Lilly hadde hyret inn Anne-Kat. Hærland som konferansier til pressekonferansen, men da hun ble tatt bilde av reiste hun seg og gikk, ifølge Dagens Medisins nettside.

På pressekonferansen skulle et nytt potensmiddel lanseres, og en undersøkelse gjennomført av MMI viser at majoriteten av norske menn med potenssvikt liker Anne-Kat. Hærland best.

– Vi er ikke glad for at hun forsvant, sier en overrasket Lasse Petersen, administrerende direktør for Eli Lilly Norge, til Dagens Medisin.

Det var han som måtte overta Anne-Kat. Hærlands plass som konferansier.

Ifølge rådgiver Trude Strømman i kommunikasjonsbyrået Burson-Marsteller, som hadde ansvaret for at Anne-Kat. Hærland ble leid inn, var det aldri snakk om at det ikke skulle tas bilder under pressekonferansen.

Ifølge Dagens Medisin skjedde følgende like før starten på pressekonferansen: En pressefotograf kommer inn og knipser noen bilder av Anne-Kat. Hærland som sitter på første rad.

Anne-Kat. Hærland: – Fikk du ikke beskjed om at du ikke fikk ta bilder?

Fotografen: Hæ?

Anne-Kat. Hærland gjentar spørsmålet.

Fotografen: – Det er vel ok? Dette er jo en pressekonferanse.

Men ok var det ikke, for Hærland rasket sammen papirene sine og toget ut av lokalet i sinne.

NRK-foto: Ole Kaland.

Powered by Labrador CMS