Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på «Abonnér» godtar du vår personvernerklæring.
Telenor har lagt sin nye reklamekabal. De siste månedene har markedsdirektør Runar Pahr Andresen avholdt en byråkonkurranse der flere norske reklamebyråer har vært inne og kjempet om Telenors attraktive reklamekonto.
- Telenor tar nå byrågrep og staker ut kursen i opprørt farvann, sier markedsdirektør Runar Pahr Andresen til Kampanje.
Nylig overrasket Pahr Andresen markedet da han og Telenor byttet mediebyrå fra Mediacom til OMG, men denne gangen byr ikke valget til Pahr Andresen og Telenor på mange overraskelser. Selskapet fortsetter hos sine tre reklamebyråer; Dinamo, Bates og DDB.
Les også: Omnicom vant Telenor
- Telenor er en av de største annonsørene i Norge, og er naturligvis tungt tilstede i mange medier. Vi har nettopp konkludert å ta med oss vår konto til OMG som nytt mediebyrå, etter et langt og fruktbart forhold med Mediacom. Nå er vi i sluttfase med en omfattende vurdering av våre øvrige byråforbindelser, og velger i disse dager ut hvilke byråer som skal være sentrale i å løse og utvikle våre kommunikasjonsoppgaver fremover, sier Pahr Andresen.
Dinamo blir hovedbyrå
Markedsdirektøren sier Telenor har vært gjennom en omfattende prosess med en rekke av de beste kommunikasjonsmiljøene i Norge og Norden, og at man har valgt Dinamo til å være det ledende kreative byrået fremover.
- Dinamo kommer til å sette på sine beste ressurser for å sikre at Telenor når sine målsetninger om tydelig, relevant og inspirerende kommunikasjon i markedet, og de kommer til å samarbeide tett med et utvalg kreative byråer for å lykkes med denne utfordringen. DDB og Bates er godt kjent med våre utfordringer, og vil bidra inn i dette samarbeidet.