Forberg av lufta i Kanal 24

Programleder Leif Erik Forberg i Kanal 24 forsvinner fra lufta i kanalen. Helgesendingene han har hatt ansvaret for overtas av Radio 1-profilen Lars Eikanger fra 7. januar.

Publisert Sist oppdatert
– Leif Erik er fortsatt tilknyttet bedriften, men for en periode blir han ikke å høre på lufta, sier programsjef Sebastian Løberg i Kanal 24 til VG. Han legger til at det var Forberg selv som ikke ønsket å fortsette med helgesendingene.

Forberg startet i Kanal 24 i mai, etter å ha arbeidet i hovedkonkurrenten P4 i en årrekke. Før det har han arbeidet i NRK, TvNorge og TV3.

– Det er ganske belastende å jobbe lørdag og søndag hver eneste helg. Han har gjort det siden første september, og det var en forutsetning fra hans side at det var for en begrenset periode, sier Løberg til VG.

Powered by Labrador CMS