Fà de viktigste nyhetene i innboksen
Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
Det er Dagens Næringsliv som i dag skriver at Høyres mediepolitiske talsmann, Olemic Thommessen, kommer til å gå inn for at forslaget til ny eierskapslov sendes tilbake til regjeringen.
– Høyre kommer til å gå inn for at saken avises. Vi kommer også til å be regjeringen se på hele regelverket på nytt, sier Thommessen til DN. Han tror loven kan føre til at Orkla Media får utenlandske eiere.
– Realiteten er vel at den trange trøyen Giske og vennene hans har lagt på medieaktørene, jager Orkla media rett i favnen på utenlandske eiere.Vi får her demonstrert hvordan disse bestemmelsene gir et feilslått resultat, sier han og tar til orde for et regelverk som åpner for at A-pressen kan kjøpe Orkla Media.