Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
Det var i en av de faglige vurderingene som ble delt ut til pressen at P4s inntektsanslag kommer frem. P4 anslo her at inntektene blant annet vil ligge på omkring 244 millioner kroner i 2008.
Dette er tall radiokanalen, og børsen, slett ikke var forberedt på at skulle komme ut. Rett før børsåpning i dag, mandag, ble derfor selskapet suspendert fra Oslo Børs i påvente av en mer detaljert forklaring fra selskapet. Nå skriver P4 i en pressemelding at det ikke må tas for mye hensyn til disse tallene for mye og at radiokanalen styrer etter andre budsjetter og prognoser enn de tallene som er vedlagt søknaden.
– P4 vil presisere at tallene må vurderes i lys av det formålet de ble laget for. P4 styrer kommersielt etter andre budsjetter og prognoser enn den informasjonen som beklageligvis har kommet ut, og markedet bør ikke legge for stor vekt på den aktuelle informasjon, skriver P4 i pressemeldingen.
Dokumentene som kulturministeren offentliggjorde fredag viser at P4 regner med et underskudd i størrelsesorden 4,6 millioner kroner neste år.