Fjorårets vinner: Martin Wenstad Janssen i Snap Norge har det siste året kunne kalt seg Norges beste medieselger. Om få uker skal en ny vinner kåres. Foto: Eivor Eriksen

Disse kjemper om tittelen Norges beste medieselger

Rekordmange selgere har blitt nominert. Nå står fem finalister igjen.

Publisert Sist oppdatert

Når Mediaforums konferanse «Andre Boller» går av stabelen 24. oktober, skal også Norges beste medieselger kåres. Det er syvende gang prisen deles ut og denne gangen har juryen vurdert 41 nominasjoner.

Vinneren må ha utmerket seg ved å demonstrere enestående faglig kompetanse, evne til å forstå kundens marked, evne til å skape verdifulle løsninger, og dyktighet i å styre salgsprosessen fra idé til gjennomføring, rapportering og evaluering.

- Jeg har hatt gleden av å jobbe med en utrolig dyktig jury bestående av representanter fra Norges største mediebyråer, som har evaluert et rekordhøyt antall nominasjoner – hele 41 bidrag. Juryens arbeid har vært eksepsjonelt, med en imponerende grundighet og innsikt i å identifisere de selgerne som virkelig setter en høy standard. Vi kan med stolthet si at juryeringen har vært en suksess, og vi ser frem til å kunngjøre vinneren og feire deres enestående prestasjoner den 24. oktober, sier Lars Hvinden, styremedlem i Mediaforum.

Årets finalister er:

Haakon Gedde-Dahl (Snapchat)

Irma Jacobsen (Schibsted)

Christian Hunstad (Viaplay)

Lisbeth Langnes (Aller Media)

Mats Stubbe Evensen (JCDecaux)

Les også: Her er årets shortlist til Medieprisen: - Større bredde enn noensinne

Juryen består av én representant fra hvert av mediebyråene, som i år er:

Christina Sørensen, Wavemaker

Margrete Hals Mo, iProspect

Lisa Skram, Carat

Andreas Gaarder, OMD

Linn Frestad, PHD

Britt Ingunn Lyngstad-Gaiser, EssenceMediacom

Lene Vogt Aabel, Mindshare

Andre Davidsen, Publicis

Bettina Laborg, Dentsu

Kåre Hauge, Initiative

Josefin Styve, UM

Powered by Labrador CMS