Telia mister TV-kunder: - Ikke fornøyd

Den svenske telegiganten Telia må se 22.000 TV-kunder forsvinner i løpet av det siste året.

Publisert Sist oppdatert

Saken oppdateres.

Mobiltelefonselskapet og TV- og internettdistributøren Telia legger frem tall for årets tredjekvartal, og de viser at den svenske telekjempe sliter med å holde på TV-kundene i Norge. Hele 22.000 kunder er blitt borte det siste året og totalt teller antall kunder som benytter seg av Telias TV-tilbud nå 458.000 kunder.

Nedgangen siste tre måneder er på 4.000 kunder og toppsjefen i Telia Norge, Stein Erik Vellan.

- Vi er ikke helt fornøyde med utviklingen på TV- og bredbåndssiden og vil sette inn nødvendige ressurser fremover for å bedre utviklingen, sier Vellan i en melding.

Vil du få siste nytt fra medie- og kommunikasjonsbransjen før alle andre? Last ned Kampanje-appen og få nyhetsvarsler rett på mobilen.

Den gjennomsnittelige inntekten per måned fra kundene er på snaue 300 kroner og ligger stabilt med tilsvarende tall i 2023.

Vellan mener Telia Norge fortsetter å holde bra fart i tredje kvartal og at de økonomiske resultatene for tredje kvartal viser en økning i selskapets mobilinntekter og et bra driftsresultat.

Her kan du se regnskapstallene til Telia Norge for årets tredjekvartal i 2024. Alle tall i MNOK.

Telia Norge20242023Endring i prosent
Omsetning3.810,03.871,0- 1,5
Driftsresultat*1.910,01.937,0- 1,3
Powered by Labrador CMS