Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
Det kommer frem i en pressemelding, som svenske Aftonbladet viser til.
- Å gjøre et debattshow i et land man ikke bor i kjennes ut som en utfordring man ikke kan si nei til, sier Skavlan ifølge Aftonbladet.
Skavlan er mest kjent for å lede talkshowene «Først & sist» og «Skavlan», men etter 25 år som Norges ubestridte talkshowkonge kunne Skavlan i 2021 sette et punktum for en lang TV-karriere.
Nå går Skavlan på TV-skjermen igjen, denne gangen med programmet «Skavlan och Sverige». Programmet har premiere 4. september.
Aftonbladet skriver at debattshowet vil inneholde både intervjuer og debatter.
- Jeg vokste opp ved et livlig matbord der vi kranglet om alt mulig, men det føltes fortsatt morsomt. Det er det bordet jeg prøver å skape i studioet, sier Skavlan.
I mai fikk han for øvrig æresprisen under Gullruten.
- Det er overveldende. En slik pris føles jo litt som et punktum, på en annen side sa jeg også det da jeg skulle ha mitt femte barn. Det ble jo flere, spøkte Skavlan da han tok imot prisen.
Skavlan ledet som nevnt talkshowene «Først & sist» og «Skavlan» i en årrekke. Programmene ble vist på NRK, men i 2018 hoppet Skavlan over på TV 2. Skavlan ble også sendt på SVT, og det er altså her han også gjør sitt TV-comeback.