Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
Jo! Jan Thomas.
For han er nemlig programleder i «Jakten på kjærligheten» og «Norges dummeste», og han skal sitte i dommerpanelet i «Skal vi danse» denne høsten.
- Du jobber nesten fulltid for TV 2?
- Ja, det er stas! Jeg har drømmejobben, sier Jan Thomas til Kampanje under TV 2s høstlansering i Bergen onsdag.
- Men jeg har ulike roller i alle programmene. For i «Jakten på kjærligheten» får jeg være en mentor og en storebror, men i «Skal vi danse» får jeg være Hollywood-Jan. Men det ble mye denne høsten, sier han.
Og det å sitte i et panel, som Jan Thomas skal gjøre i «Skal vi danse». er ikke ukjent for ham. Han var fast i NRK-programmet «Maskorama» de tre første sesongene.
- Det å kunne jobbe med klær, musikk og formidling, det gleder jeg meg så mye til!
Programredaktør i TV 2, Trygve Rønningen, er godt fornøyd med Jan Thomas sin tilstedeværelse på kanalen denne høsten.
- Folk elsker Jan Thomas, og noen synes Jan Thomas utfordrer. Men han er en bærer av program på en litt annerledes måte. Han bringer så mye karakter til programmene. Så når han leder «Jakten på kjærligheten» viser han hele hjertet sitt og sin varme, flotte person.
- Kan det bli for mye Jan Thomas?
- Jeg tror ikke vi har for mye Jan Thomas. Men det kan bli for mye av alle som er flere steder. Men jeg synes vi porsjonerer Jan Thomas helt perfekt.
Og Jan Thomas har enda større ambisjoner.
- Hva blir det neste for deg nå?
- Oi! Jeg
holder kortene tett til brystet. Men nå skraper jeg bare i toppen
av isfjellet, sier han.
- Jeg har mange ambisiøse planer. Jeg tør å tenke stort. Jeg tør å fargelegge ideene mine og det vil alltid komme noe nytt. For når jeg ikke kan fornye meg selv, så er ikke du interessert i meg lenger.
- Men Jan Thomas som deltaker da? Du blir vel spurt om å være med i ulike programmer?
- Hvert år!
- Hvorfor sier du ikke ja?
- Jeg har vært med på «Skal vi danse» og «71». Men jeg er nok ferdig med å være deltaker på programmer. Og jeg driver med business utenfor TV-bransjen jeg må holde i. Men altså, man skal aldri si aldri.