PREMIUM

Frister med reality: NRKs nye reality-satsing, Ville fristelser, tester nordmenn i jungelen på øya Langkawi i Malaysia.

NRKs nye reality-satsing øker tallene - har nådd ny milepæl

- Vi kan slå fast at seerne har latt seg friste, sier NRK-topp.

Publisert Sist oppdatert

Episode tre som gikk på NRK1 forrige lørdag endte opp med 315.000 seere, noe som er et knepp foran premieren, som besto av de to første episodene. De endte opp med et lineært seertall på 299.000 og 301.000.

Når man legger til strømmetallene på nett, gjør også episode tre det bedre enn de to foregående gjorde det like etter de ble sluppet. 

Etter knappe to dager i spilleren hos NRK.no har episode tre et totalt seertall på 445.000. Siden episoden ble sluppet har 130.000 sett den på nett. 

Det opplyser NRK til Kampanje.

- Vi kan slå fast at seerne har latt seg friste, og er fornøyde med den veksten vi ser i tallene for «Ville fristelser» . God over en halv million har nå sett episode én. Det betyr at første episode har lagt på seg nesten 40 prosent i løpet av en uke, samtidig har episode tre flere seere etter sin første helg enn det episode én og to hadde etter første helg, sier eksternsjef i NRK, Jostein Olseng, til Kampanje. 

Episode en og to har nå totalt 542.000 og 516.000 seere etter en uke i NRKs nettspiller. 

- Det tyder på at seerne både har latt seg underholde og engasjere av dilemmaene de flotte deltagerne våre blir utsatt for, og vi tror at stadig flere vil velge denne serien i tiden fremover, avslutter Olseng. 

Powered by Labrador CMS