PREMIUM

TV 2 vil få bobler til å sprekke i ny kampanje - jobber med dansk reklamebyrå

- Behovet for å bygge merkevare er større enn før, sier direktør for merkevare og markedsføring.

Publisert Sist oppdatert

I dag samler TV 2 presse, reklamekjøpere og kjendiser i Bergen til en storstilt lansering av TV-høsten. Samtidig ruller de ut en ny reklamekampanje som skal tydeliggjøre mediehusets samfunnsrolle under slagordet «Kom nærmere».

- «Kom nærmere» er en oppfordring til oss som mennesker og som samfunn om å komme nærmere hverandre og å søke å forstå hverandre bedre. TV 2 kan bidra til dette ved å skape felles opplevelser, motvirke ekkokamre og tilby faktasjekket redaktørstyrt journalistikk, sier Olav T. Sandnes

I filmen blir vi vitne til at en rekke nordmenn forsvinner inn i fysiske bobler for å skjerme seg fra en urolig og kaotisk verden. Men når de møter andres blikk og tar del i fellesskapet, sprekker også boblen.

Se reklamefilmen:

Vil gjøre merkevaren varmere

Ifølge Albert Arli, direktør for merkevare og markedsføring i TV 2, er kampanjen et svar på den økende konkurransen fra globale tech-giganter.

- Vi ser at behovet for å bygge merkevare er større enn før. I norsk målestokk er vi store, men i det globale strømmemarkedet er vi en liten utfordrer. Målet er at TV 2 skal oppleves som allemannseie, og vi ønsker å gjøre merkevaren varmere. Når vi nå forener alle våre plattformer under ett og samme merkevarelag, håper vi å styrke oss i kampen for å løfte frem norsk innhold, sport og samfunnsviktig journalistikk, sier han.

- Er dette en av de største reklamekampanjene TV 2 har lansert?

- Det er ingen tvil om at dette er en viktig kampanje vi i TV 2 har lagt ned mye arbeid i og som vi er stolte av. «Kom nærmere» er heller ikke en enkeltstående kampanje, men noe vi kommer til å videreutvikle i tiden fremover.

Går til Danmark

Selv om TV 2 gjør mye av reklamearbeidet selv, har de også fått hjelp av et eksternt reklamebyrå denne gangen. Valget har falt på det danske byrået &Co, som er en del av NoA. Filmen er produsert av norske Tangrystan.

- Hvordan endte dere opp hos &Co? Måtte dere ut av landet for å finne det beste byrået?

- &Co har gjort tilsvarende arbeid for vår søsterkanal TV 2 Danmark, som resulterte i kampanjen «Alt det vi deler». Vi er imponert over både det strategiske og kreative som Ørnulf og resten av gjengen i &Co har kommet med. Filmen er produsert av Tangrystan og vi er veldig fornøyd med jobben de har gjort for oss og det ferdige resultatet, sier Arli.

Byråleder i &Co er Ørnulf Johnsen

- Filmen uttrykker at TV 2 skal være tett på menneskene i Norge, og at vi til tross for større forskjeller, tørr og vil være sammen. At noe så enkelt som å være et sted der alle er velkomne kan gjøre noe så viktig som å styrke fellesskapsfølelsen og den demokratiske samtalen, sier Johnsen. 

Har jobbet med balansen

Nå er markedsdirektøren spent på mottakelsen.

- Noe av det vi har jobbet mest med, er å finne den rette balansen mellom det dystre og det varme og håpefulle. Vi lever i en verden som kan føles stor og mørk, men vi tror på kraften i fellesskapet. Denne filmen er en påminnelse om at vi alle er sårbare for isolasjon og også en oppfordring om å forsøke å løfte blikket, sier Arli.

Powered by Labrador CMS