Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på «Abonnér» godtar du vår personvernerklæring.
Vend eier Finn, samt tilsvarende markedsplasser i Sverige, Danmark og Finland. Nå lanserer konsernet en ny stor kampanje, der samme konsept og idé er tilpasset de fire ulike merkevarene.
- Dette er den første samproduksjonen vi gjør. Selv om vi har mange likheter i Norden, er markedene og konkurransesituasjonen forskjellig. Her er det i tillegg snakk om å lage reklame for fire ulike merkevarer: Finn, svenske Blocket, danske DBA og finske Tori. Så vi har ikke gjort det lett for oss selv, sier Hanne Lill Johnsen, markedsdirektør i Vend i en pressemelding.
Vend har valgt å bruke Morgenstern reklamebyrå for denne produksjonen, som gjennom en årrekke har jobbet med Finn og kjenner brukthandelmarkedet og driverne godt.
- Det føles trygt å jobbe med Morgenstern, gitt at dette er nytt for oss, og på mange måter et testprosjekt. Det har også vært viktig å lage noe som ikke går på akkord med merkevaren Finn, som over tid har hatt den tydeligste og mest konsistente stemmen, sier Johnsen og fortsetter:
- Vi håper dette er begynnelsen på at alle merkevarene våre får en mer konsistent og underholdende stemme. Og fordi vi er nordiske, er det ingen som kjenner den nordiske folkesjela bedre. Det må vi bruke som et konkurransefortrinn i dagens marked.
Det er kreatørene Anders Muurman Holm, Sebastian Prestø og André Gidoin i Morgenstern som står for konsept og ide, med kollega Erlend Westnes på regi. Produsenter er Martin Myhre og Lottie Smith.
- Det er enkelt å gjøre klær til penger på Finn. Så enkelt at noen kanskje begynner å se klær som kontanter? Men du må altså veksle klærne om til penger før du handler – hvis noen skulle være i tvil om det, sier det kreative teamet bak kampanjen.