Apotek 1 vant intranettpris

Apotek 1 ble onsdag tildelt Intranettprisen 2004, i konkurranse med intranettene til Posten, Storebrand, Oslo Lufthavn og Agresso. – En anerkjennelse av det gode arbeidet som en rekke ansatte i Apokjeden har gjort, sier Hans Anderssen (bildet).

Publisert Sist oppdatert
– Vi har ingen grunn å hvile på våre laurbær. Apokjedens intranett er bare ferdig med si første fase og prisen vil stimulere oss til å gjøre intranettet enda bedre. I tiden som kommer vil vi jobbe for å forenkle arbeidsprosesser ytterligere ved blant å gjøre viktige skjemaer interaktive, sier Anderssen, som er direktør for informasjon og samfunnskontakt i Apotek 1 til Kampanje.

I juryens begrunnelse heter det blant annet at Apokjeden har gjort en imponerende jobb på kort tid. Juryen legger vekt på at det er gjort en bevisst, målrettet satsing, hvor intranettet i seg selv er sett på som et tiltak for å bedre bedriftens resultat. Juryen er også imponert over graden av integrering av søk- og støttefunksjoner.

Juryen som vurderte kandidatenetil Intranettprisen 2004 har bestått av Elin Festøy, ansvarlig redaktør Itavisen Business, Helene Günther Merg, global webmaster ABB Ltd, Gautam Ghosh, brukerkvalitetsingeniør, Userminded Ragnvald Sannes, anmmanuensis Institutt for ledelse og organisasjon, Handelshøyskolen BI.

Powered by Labrador CMS