Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
I et radiointervju på NRK P3 går Davy Wathne knallhardt ut mot Fotballforbundet, som i juni solgte rettighetene til Tippeligaen til Canal + fra 2013.
Hittil har Davy Wathne lagt bånd på seg selv, men i dag snakket han fritt til radiokanalen.
- Jeg reagerte med forbauselse. Jeg trodde vi hadde et kjempegodt samarbeid. Det var et sjokk og det kom helt bardus på. Jeg var ikke forberedt på at noen vi hadde hatt et så godt samarbeid med, skulle krype til køys med noen andre sånn uten å ha involvert oss i diskusjonen. Det var veldig forbausende og timingen for det var ubegripelig, sier Davy Wathne til NRK P3.
Programlederen mener at TV 2 har klart å både drive kritisk journalistikk og ha rettighetene til Tippeligaen på forbilledlig vis.
- Når vi da ikke får fornyet en avtale med mennesker vi tror er til å stole på, som vi føler er våre nære allierte, selv om vi bedriver kritisk journalistikk på de innimellom, så er det noe du kan ta personlig. Jeg har lagt så mye i dette av meg selv at jeg tar det personlig. Jeg har problemer med de menneskene som jeg føler har sveket eller sviktet noe jeg trodde vi hadde sammen og, det er sårende, sier han.