Donald Duck jule-pop hos «söta bror»

Donald Duck innfrir på julaften i Sverige. 3,5 millioner svenske tv-seere så tradisjonen tro på Disney-timen julaften, og det holdt igjen til førsteplass på listen over mest sette tv-program i Sverige i juledagene.

Publisert Sist oppdatert
Av de ti mest sette tv-programmene i juledagene tilhørte syv av dem public service kanalen SVT1. Det viser tall fra selskapet MMS, som måler tv-seeing i nabolandet.

Helt i tråd med tradisjonen i Sverige inntok Donald Duck og vennene hans førsteplassen med 3,6 millioner seere over de ti mest sette programmmene juledagene. På andre plass havnet «På spåret» med drøyt 2,6 millioner seere, mens tredjeplassen gikk til «Expedition: Robinson» med 2,6 millioner seere.

Reklamekanalene sliter dermed også i Sverige med å ødelegge de offentlige allmennkanalenes hegemoni ved slike høytidsstunder.

Først på fjerde plass får TV4s sin bestenotering med ett av sine juleprogram.

Powered by Labrador CMS