Jenny har hatt sin siste dans

Jenny Skavlan vil ikke fortsette i «Skal vi danse». Dermed mangler TV 2 en danseglad kjendis.

Publisert Sist oppdatert

I går ble det klart at Sigurd Sollien måtte trekke seg fra TV 2s fredagsshow på grunn av skade. Siden da har TV 2 forsøkt å få den utstemte deltakeren Jenny Skavlan til å komme tilbake på parketten. Hun har imidlertid valgt å takke nei.

- Jeg har hatt det utrolig gøy den tiden det varte, og jeg skulle gjerne blitt med videre og danset mer med Egor! Men folket har talt og jeg ble stemt ut. Jeg synes derfor det føltes feil å skulle takke ja til å delta videre. I tillegg har jeg mange spennende prosjekter fremover, som tar mye av tiden min og som krever fokus. Og nå har jeg jo fått vist at jeg kan klare en dans eller to. Jeg ønsker alle de andre deltagerne lykke til! Game over for meg, sier Skavlan.

TV 2 og produksjonsselskapet Monster forsøkte i hele går å overtale Skavlan til å komme tilbake i konkurransen. Den utstemte kjendisdanseren var på forhånd regnet som en av favorittene til å vinne konkurransen.

- Vi har hatt fine samtaler med Jenny Skavlan, og vi har respekt for avgjørelsen hennes om å ikke ta på seg danseskoene igjen. TV 2 skulle gjerne sett henne danse igjen - men vi ser frem mot fredagen og gleder oss til å se alle de flotte parene våre på parketten, sier prosjektleder Siv Aamot i en pressemelding.

Det er første gang at en deltaker i «Skal vi danse» må trekke seg på grunn av skade. Fredagens konkurranse vil foregå på vanlig måte, der ett dansepar skal stemmes ut. Aamot sier de vil komme tilbake med en løsning etter at de nå har mistet en kjendis.

Janne Formoe var den første som røk ut av konkurransen, for to uker siden. Hun har imidlertid allerede rukket å legge andre planer for høsten og kommer heller ikke tilbake på parketten.

Powered by Labrador CMS