Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på «Abonnér» godtar du vår personvernerklæring.
– Vi har nettopp varslet de berørte og tillitsvalgte om oppsigelser av seks ansatte på teknisk avdeling. Oppsigelsene har sammenheng med en omorganisering av driften, der vi ikke lenger ønsker å ha en fast teknisk avdeling, sier Kristiansen til DN.
Kristiansen avviser at Arve Juritzen har fått sparken.
– Det er en beslutning vi har tatt sammen. Han kommer ikke til å være ansatt i selskapet, men vil jo fortsatt være en av de største eierne, sier han.
MTV Juritzen produserer TV 2 hjelper deg, Premier League-sendinger for Canal Plus, Make My Day for TVNorge og Tid for mat for TV 2. Selskapet har i dag cirka 20 fast ansatte.
Driftsresultatet i det svenske morselskapet MTV Produktion sank fra minus 11,4 millioner kroner i første halvår i fjor, til minus 22,4 millioner kroner i samme periode i år.