Krever prinsippavklaring om A-pressen

Klagenemden for eierskap i media vil ha en prinsippavklaring om A-pressens kjøp av lokalavisen Lofot-Tidende. – Sakens prinsipielle sider ble imidlertid ikke berørt i de to lavere rettsinstansene, mener lederen for klagenemden. Tora Aasland.

Publisert Sist oppdatert
Klagenemden anket tidligere i år denne saken inn for Høyesterett.

– Den grunnleggende vurderingen som ble gjort i forbindelse med beslutningen om å anke til Høyesterett var at når saken i det hele tatt var blitt bragt til retten, måtte det være for å få en prinsipiell avklaring, mener Aasland.

I forhold til muligheten for at Eierskapstilsynet blir nedlagt til fordel for at Konkurransetilsynet i fremtiden skal overvåke mediemarkedet, minner Aasland om at klagenemnden er opprettet som følge av lov vedtatt i Stortinget, skriver Dagens Næringsliv.

Powered by Labrador CMS