Millionuttelling for Jul i Borettslaget

Jul i Borettslaget på NRK1, med Robert Stoltenberg som driftsleder Narvestad (bildet) i hovedrollen, ble sett av hele 1,242 millioner seere andre juledag.

Publisert Sist oppdatert
Robert Stoltenbergs oppfølging av suksessen Borettslaget slo godt an blant norske tv-seere. I går satt hele 1,242 millioner foran tv-en stilt inn på NRK1 for å få med seg jula i Tertitten borettslag.

Det ga en markedsandel på fantastiske 78 prosent. Jul i Borettslaget viser hvordan Narvestad, Piirka og de andre i Tertitten borettslag i Oslo håndterer julefeiringen. Selvfølgelig ender det godt.

Lille julaften var det vaktskifte for den tradisjonelle kvelden før kvelden-sendingen. Kjell Fuglehaug avsluttet åtte år på skjermen med Antikviteter og snurrepiperier med å lede det norske folk gjennom juleforberedelsene.

Årets sending på NRK1 hadde litt høyere tall enn de to foregående sendingene lille julaften. Årets sending hadde et snittseertall på 1,1071 millioner seere og en markedsandel på 65,9 prosent.

I fjor hadde DaCapos lille julaften 935 000 seere og en markedsandel på 57,8 prosent. I 2000 fulgte 1,029 millioner seere juelforberedelsene, noe som ga en markedsandel på 56,7 prosent.

Det mest sette programmet julaften var filmen Tre nøtter til Askepott som gikk på formiddagen. Filmen ble sett av 587 000 seere og hadde en markedsandel på 81,6 prosent. Det var mer enn dobbelt så mange kvinner som menn som så filmen. Hele 408 000 kvinner så filmen, mens bare 178 000 menn fulgte med.

Ut i naturen som gikk før Jul i Borettslaget fikk sine beste seertall siden 1999. Hele 969 000 seere og en markedsandel på 73 prosent er det beste programmet har hatt på tre år.

På NRK1 er det Sølvguttene som synger julen inn. I år skjedde det med 458 000 seere og en markedsandel på 67,2 prosent. Hos TV 2 er det Nidarosdomens guttekor som synger julen inn. I år skjedde det med 177 000 seere og en markedsandel på 25,5 prosent.

NRK-foto: Ole Kaland

Powered by Labrador CMS