Nedtur for Nome

NRK-programleder Petter Nome (bildet) tapte stort på terrorangrepene i USA 11. september. Hans selskap, P Nome Productions AS, hadde en omsetningssvikt på cirka 600 000 kroner i fjor i forhold til 2000.

Publisert Sist oppdatert
Petter Nome er aktuell som programleder for Sommeråpent, når Anne Grosvold om noen uker overleverer stafettpinnen til Nome etter halvveis Sommeråpent-sesong.

Ifølge kjendisbladet Her og Nå hadde Nomes selskap, P Nome Productions AS, en omsetning på cirka én million kroner i 2001. Det er en nedgang på 600 000 kroner i forhold til året før.

– Det skyldes i hovedsak det som skjedde i USA. Plutselig var det liten vilje til å bruke penger på det jeg driver med, sier Nome til Her og Nå.

Ifølge årsrapporten til P Nome Productions AS tok Nome ut 364 165 kroner i lønn og godtgjørelse som daglig leder i selskapet.

NRK-foto: Anne Liv Ekroll.

Powered by Labrador CMS