Parodi-reklamegikk rett hjem

Parodien på VGs forelskede tenåringer ble godt mottatt av det norske folk. Reklamefilmen for TV 2s Gullfisken – med Paal Tarjei Aasheim (bildet) og Arne Hjeltnes i hovedrollene – var den tredje mest populære i januar.

Publisert
Gullfiskens egenreklame hadde en oppslutning på 19,3 prosent i Gallups januarmåling, og ble bare slått av Lotto (20,3) og VG (25,8). Tredjeplassen i Folkets reklamepris blir altså lagt merke til.

– Det er sjelden en reklame for et tv-program når opp i Folkets reklamepris, sier Henning Sanner i Norsk Gallup til Kampanje.

Paal Tarjei Aasheim har denne forklaringen på suksessen:

– Filmen har uslåelige skuespillere! ler Aasheim, som er svært fornøyd med plasseringen.

– Vi lager èn reklamefilm for Gullfisken i året, og viser den èn uke. Da er det imponerende med en slik plassering. I tillegg er jo dette en produksjon gjort på én dag med enkle midler, påpeker han.

Du finner mer om parodien og Folkets reklamepris i Kampanjes ferbruarutgave, som kommer ut i dag.

Powered by Labrador CMS