Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
– I romjulen og i januar er det tradisjonelt mindre annonsering i markedet. Da går mediene ut med spesialtilbud for å fylle opp. Det vi har gjort er å liste opp noen av disse tilbudene, sier radioansvarlig Henning Bråthen i Mediaedge:cia til Kampanje.
Ifølge Braathen er det flere gode tilbud ute og går blant mediekanalene. På radio trekker Braathen særlig frem Radio 1 som gir annonsørene følgende julegave på annonsesiden: 50 prosent rabatt og ti prosent bonusspotter under kampanjer i siste uke av 2004 og de to første ukene av 2005.
– Dette er et tilbud det svinger av. Det gir ti prosent flere spotter enn det du faktisk booker. Dette er godt tilbud, sier Bråthen.
I P4 kjører man med sitt tradisjonelle juletilbud som gir annonsørene 15 prosent sesongrabatt i ukene én til fire i 2005. Også dette karakteriserer Braathen som et godt tilbud.
Blant våre største nettsider er det VG og Aftenposten som får tommelen opp av Mediaedge:cia. Enkelte kombinasjoner på Aftenposten gir en rabatt på hele 85 prosent, mens VG Nett gir rabatter på mellom 55 og 65 prosent i romjulen.
– Aftenposten.no og Vg.no gir gode juletilbud. Vi har sjekket flere av de store «sitene» og mange er utsolgt, men disse to hadde litt igjen og det selger de billig. Sitter du med et produkt som du som annonsør kan gå ut med på så kort tid, er det ingen grunn til å vente, sier Bråthen.