Røsjø tar sterkere grep om P4

Investor og mangeårig P4-aksjonær Endre Røsjø tar sterkere grep om P4. Nå har Centenial ASA, hvor Endre Røsjø har eierinteresser, kjøpt 20 000 aksjer i P4 til en kurs på 14,40 kroner.

Publisert Sist oppdatert

Dermed har han kjøpt ytterligere P4-aksjer for 288 000 kroner i dag. I går kjøpte Endre Røsjøs Centenial-selskap 20 000 aksjer i P4 til kursen 15,50 kroner.

22. mars gikk Endre Røsjø ut i Kampanje og fortalte at han ville bli værende som radio-aksjonær, etter en tids usikkerhet omkring dette.

– Jeg har vært med i selskapet siden starten, og har fortsatt stor tro på P4, både som radiostasjon og som investeringsobjekt, sa Røsjø til Kampanje i mars.

I går og i dag har han altså bevist sin sterke tro ved ytterligere oppkjøp av aksjer i P4. Røsjø kontrollerer etter dette, direkte og indirekte 4 178 620 aksjer i P4, tilsvarende 12,95 prosent, melder Oslo børs.

Powered by Labrador CMS