Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på «Abonnér» godtar du vår personvernerklæring.
Med en markedsandel på 3,6 prosent i det nasjonale universet og 20,3 prosent i målgruppen 20 til 49 år i storbyene satt SBS rekord for Storbyradioen i februar.
Målt i forhold til samme måned i fjor er veksten på 32,6 prosent.
- En kraftig vekst i spesielt lyttertid er et tydelig tegn på at de endringer som er gjort på produkt og musikksiden på Radio 1 verdsettes av våre lyttere, som nå bruker mer tid på kanalen enn noen gang, sier direktør for program i SBS Radio, Kristoffer Vangen
Storbyradioens oppslutning er den beste siden juni 2006. Sammen med tallene for Radio Norge fikk SBS Radio 37 prosent markedsandel i målgruppen 20 til 49 i storbyene. Det gjør februar til den beste måneden for SBS siden lanseringen av Radio Norge i fjor vår.
- Det er gledelig at vår formidable økning det siste året fortsetter og at vi stadig spiser markedsandeler i det kommersielle radiomarkedet, til glede for annonsører som er opptatt av et trygt og effektivt medievalg i dagens marked, sier Kommersiell direktør Jan Karlsen i SBS Radio.