Griper inn mot sex-SMS

Intetanende mobilkunder har mottatt saftig sex-reklame på SMS, og nå griper Forbruker-ombudet inn etter å ha fått flere klager på den uønskede sex-reklamen.

Publisert Sist oppdatert

«Hør min hete natt med presten og en veninne», lokkes det blant annet med i reklamen som er sendt ut til mobilkunder, skriver Dagsavisen. Forbrukerombudet har fått flere klager på den uønskede sex-reklamen med henvisning til Nattavisen, og noen påpeker at reklamen lett kunne ha havnet hos barn. Nå har Forbrukerombudet lagt ned forbudsvedtak mot selskapet Nordisk Nettmagasin, som står bak Nattavisen.

– Vi har fått inn flere klager på dette, og har hatt korrespondanse med selskapet som sto bak utsendelsene. De lovte å rydde opp, men klagene fortsatte å komme, sier jurist Petter Ravne Bugten i Forbrukerombudet til ANB.

Ombudet har varslet selskapet og styreleder om tvangsgebyr dersom utsendelsene fortsetter, men styreleder Alf Egil Krogstad opplyser til ANB at selskapet nå har sluttet å sende ut sex-meldingene.

Powered by Labrador CMS